Projeler
e-Tebligat
E-Tebligat Nedir ?
Tebligat Kanunu 7/a maddesi ve Elektronik Tebligat Yönetmeliğine göre tebligat çıkarmaya yetkili merciler tarafından, tebligata elverişli bir elektronik adres vererek bu adrese tebligat yapılmasını isteyen kişiye, elektronik yolla gönderilen bildirimdir. Fiziki ortamda yapılan tebligatla aynı sonuçları doğurmaktadır.
e-tebligat.uyap.gov.tr


 

EKİP-UYAP Entegrasyonu
Ekip Entegrasyonu;  tüm yargı birimleri ile emniyet birimleri arasında soruşturma, kovuşturma ve diğer tüm adli işlemlerde ihtiyaç duyulan bilgi ve belgelere ilişkin yazışmaların elektronik olarak yapılmasını kapsamaktadır.
CELSE
Avukatların yargılama faaliyetlerine daha etkin katılımlarını sağlamak ve işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla Avukat Portal Bilgi Sistemi dışında UYAP ile uyumlu çalışan CELSE mobil uygulaması Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilmiş olup avukatların kullanımına sunulmuştur.

Uygulamayı indirmek için tıklayınız

UYAP SMS Bilgi Sistemi
Adalet Bakanlığı, mahkeme kararlarının ve diğer adli işlemlerin SMS yoluyla ilgililerin cep telefonlarına gönderilmesi için VODOFONE, TURK TELEKOM ve TURKCELL’le işbirliği protokolü imzalamıştır. Ulusal Yargı Ağı Projesi’nin (UYAP) mobil ayağını teşkil eden UYAP SMS Bilgi Sistemi’yle avukatlar ve vatandaşlar dava açılması, icra takibi başlatılması, duruşma tarihi gibi bilgileri adliyeye gitmeden cep telefonlarına gönderilen kısa mesajlarla öğrenebilmektedir.
sms.uyap.gov.tr