Adalet Bakanlığına BM’den Şampiyonluk Ödülü
Genel Müdürlüğümüzün,  Pandemi sürecinde adalet hizmetlerini kesintisiz bir şekilde sürdürmesi sonucu, BM'nin bilgi ve iletişim sektöründen sorumlu kuruluşu ITU tarafından Bakanlığımız, WSIS Prizes 2021 yarışmasına resen aday gösterilmiş ve WSIS Prizes 2021(WSIS Prize 2022 Champion) ödülüne hak kazanmıştır.

Dünyanın çeşitli yerlerinden  aday gösterilen 1270 proje içerisinden WSIS Uzman Grubunun kapsamlı değerlendirmelerinin sonrasında halk oylamasına sunulan 360 IT Projesi, WSIS 2021 Ödülleri için yarışmıştır. Oylamada en fazla oyu alan 5 proje içerisinden e-employment (11. Kategori) kategorisinde “Our Actions Against Coronavirus (COVID-19)” WSIS 2021 şampiyon projelerinden birisi olarak seçilmiştir.

WSIS Ödülleri, WSIS(Bilgi Toplumu Zirvesi) etkinliğinde 18 ayrı kategoride verilen uluslararası prestiji olan bir ödül programıdır. WSIS Birleşmiş Milletler üye kuruluşlarının neredeyse tamamının desteklediği, dünyanın en geniş kapsamlı bilgi iletişim teknolojileri gelişmelerini bir araya getiren bir organizasyondur. Başlıca amacı ülkelerdeki bilgi ve iletişim teknolojilerinin gelişimini ve gelişmekte olan ülkelerin bilişim alt yapılarını iyileştirmeye teşvik etmektir.

Ödül Töreni 18 Mayıs 2021 Cenevre, İsviçre’de online olarak düzenlenecek olan WSIS Ödülleri Forumunda takdim edilecektir.