UYAP Mart Ayı Güncellemesi Başarıyla Gerçekleşti

Uyap Mart 2021 olağan yazılım güncellemesi, planlanan değişikliklerin tümü tamamlanarak  5 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Yükleme sonucunda; 

1- SGK -işe giriş-çıkış bildirgelerinin UYAP SGK sorgu ekranlarına yansıtılması sağlandı.

2-EKİP Projesi Kapsamında Emniyet Birimleri tarafından hazırlanan fezleke evraklarının Cumhuriyet Başsavcılığına Gönderilmesi ve Cumhuriyet Başsavcılığı Tarafından Kayıt Edilmesi işleminin iş listesinden yapılması sağlanmıştır.

3-Uzlaştırmacıların portal ekranlarından, mernisten kendi bilgileri güncelleme işlemi yapabilmesi sağlanmıştır.

4-Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi ekranına “ Aracın Muhtemel Kasko değeri” alanı eklenerek, aracın yıllara göre kasko değerinin tespit edilmesi sağlanmıştır.

5-İcra Müdür ve Müdür Yardımcılarına Yüksek Yargı Karar Arama ekranında düzenleme yapılarak BAM Hukuk Daireleri Kararlarının sorgulanması sağlanmıştır.

6-Avukat Portal ekranları üzerinden yapılan arabuluculuk başvurularının, evrak gönderme kısmı olan son aşamasına ''Süreli Başvuru'' seçimi yapılarak, başvurunun Arabuluculuk Merkezi Ekranlarına kırmızı renkte  acil iş şekliyle düşmesinin sağlanmıştır.

7-Dosya Birleştirme ekranları revize edilerek karara çıkmış dosyalar üzerinde birleştirme yapılmaması ve kesinleşmeden dosya birleştirme yapılmaması yönünde düzenleme yapılmıştır. Yapılan birleştirme işleminin geri alınması gibi özellikler eklenmiştir.

8-Avukat portal evrak gönderme tabı üzerinden yapılacak evrak gönderme işlemlerinde "Vekaletname, vekaletname yetki belgesi" ve "Yetki Belgesi" evrak türlerinde vekalet harcı ve vekalet pulu ödemesinin yapılması sağlanmıştır.

9-Portallardan İcra Ceza Mahkemelerine açılan davaların dosya açılış türünün portallardan tevzi ile gözükmesi sağlanmıştır.

10-E-devlet  sınav tanımlama ve e-devlet sınav karşılama iyileştirmeler yapıldı.

11-EKİP Projesi kapsamında Cumhuriyet Savcısına gönderilen telefon talimatlarında Cumhuriyet Savcısı onayından sonra evrak doğrulama kodunun yansıtılması sağlanarak Kurum portal aracılığı ile sorgulama yapılması sağlanmıştır.
 

Fotoğraflar