UYAP’a Uluslararası Bir Ödül Daha
Genel Müdürlüğümüzce teknik altyapı ve işleyişi idame ettirilen UYAP Bilişim Sistemine, WSIS Prizes (Dünya Bilgi Toplumu Ödülleri) kapsamında; 2016, 2017, 2020 ve 2021 yıllarında verilen Şampiyonluk ve Birincilik ödüllerine bir yenisi daha eklenmiştir.
Birleşmiş Milletlere bağlı Uluslararası Telekomünikasyon Birliğince düzenlenen WSIS Prizes 2023 (Dünya Bilgi Toplumu Zirvesi Ödülleri) yarışmasına, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce analiz çalışmaları yürütülen ve Genel Müdürlüğümüz Bilişim Uzmanlarınca yazılım geliştirme çalışmaları tamamlanan BİPES (Bireyselleştirilmiş Personel Eğitim Sistemi) Projesi ile başvuru gerçekleştirilmiş olup oylama ve uzman değerlendirme süreci sonunda kazananlar duyurulmuştur.
Dünyanın pek çok ülkesinden aday gösterilen projeler arasından WSIS Uzman Grubunun kapsamlı değerlendirmelerinin sonrasında halk oylamasına sunulan 360 proje WSIS 2023 Ödülleri için yarışmıştır. Oylamada en fazla oyu alan 5 proje içerisinden e-öğrenme (e-learning) kategorisinde BIPES  (Bireyselleştirilmiş Personel Eğitim Sistemi) WSIS 2023 Birincilik ödülüne layık görülmüştür.
WSIS Ödülleri, WSIS 2023 (Bilgi Toplumu Zirvesi) etkinliğinde 18 ayrı kategoride verilen uluslararası prestiji olan bir ödül programıdır. WSIS, Birleşmiş Milletler üye kuruluşlarının neredeyse tamamının desteklediği, dünyanın en geniş kapsamlı bilgi iletişim teknolojileri gelişmelerini bir araya getiren bir organizasyondur. Başlıca amacı ülkelerdeki bilgi ve iletişim teknolojilerinin gelişimini ve gelişmekte olan ülkelerin bilişim alt yapılarını iyileştirmeye teşvik etmektir.
Ödül Töreni 14 Mart 2023 tarihinde Cenevre, İsviçre’de düzenlenmiş olup ödülü Bakanlığımız adına Cenevre Adalet Müşavirimiz takdim almışlardır.
 
Fotoğraflar