e-adalet Vatandaş Mobil Uygulamasına WSIS 2020'de Şampiyonluk Ödülü
E-adalet vatandaş mobil uygulaması WSIS 2020 Şampiyonluk (WSIS Prize 2020 Champion) ödülüne hak kazanmıştır.
Dünyanın çeşitli yerlerinden  aday gösterilen 776 proje içerisinden WSIS Uzman Grubunun kapsamlı değerlendirmelerinin sonrasında halk oylamasına sunulan 352 IT Projesi, WSIS 2020 Ödülleri için yarışmıştır. Oylamada en fazla oyu alan 5 proje içerisinden Genel Müdürlüğümüzün geliştirmiş olduğu e-adalet Vatandaş Mobil Uygulaması WSIS 2020 Şampiyonluk ödülünü almaya hak kazanmıştır. Ödül Töreni 7 Eylül 2020'de online platformda düzenlenmiştir.

WSIS Ödülleri, WSIS(Bilgi Toplumu Zirvesi) etkinliğinde 18 ayrı kategoride verilen uluslararası prestiji olan bir ödül programıdır. WSIS Birleşmiş Milletler üye kuruluşlarının nerdeyse tamamının desteklediği, dünyanın en geniş kapsamlı bilgi iletişim teknolojileri gelişmelerini bir araya getiren bir organizasyondur. Başlıca amacı ülkelerdeki bilgi ve iletişim teknolojilerinin gelişimini ve gelişmekte olan ülkelerin bilişim alt yapılarını iyileştirmeye teşvik etmektir.

e-adalet Vatandaş Mobil Uygulaması ile vatandaşlarımız tamamen ücretsiz olarak zaman ve mekândan bağımsız bir şekilde, adli ve idari yargıda yer alan açık veya kapalı dosyaları hakkında bilgi sahibi olabilmektedir. Haklarında devam etmekte olan davaları için atanmış olan duruşmaları takip edebilmektedirler. Uygulama içerisinden UYAP Bilgi Sisteminde kayıtlı olan iletişim bilgilerini görebilmekte ve düzenleyebilmektedirler. Uygulamanın ajanda özelliği sayesinde bulunduğu ay içerisinde takvim üzerinden görsel olarak dosyalarıyla ilgili gelişmeleri takip edebilmektedirler.
 
Dökümanlar