CELSE'ye IDC Dijital Dönüşüm Etkinliğinden Ödül

     Bilgi teknolojileri, telekomünikasyon ve tüketici teknolojileri pazarları için pazar istihbaratı, danışmanlık hizmetleri ve etkinlikler alanında hizmet sağlayıcısı International Data Corporation (IDC) tarafından düzenlenen IDC Dijital Dönüşüm Ödülleri 2019 etkinliği 07/02/2019 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

     Avukatlara sunulan hizmet çeşitliliğini artırmak ve yargılama işlemlerinin daha rahat takip edilebilmesini sağlamak amacıyla çağın gereklerine uygun olarak T.C. Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü teknik ekibi tarafından hazırlanan CELSE (Mobil Avukat Bilgi Sistemi) mobil uygulaması Dijital Dönüşüm kategorisinde özel ödüle layık görülmüştür. Ödül, Genel Müdürlüğümüz Dış İlişkiler Birimi Tetkik Hâkimi Ömür Kadri SARI tarafından teslim alınmıştır.

     CELSE uygulamasındaki ajanda ile avukatlar duruşmalarını anlık, günlük veya aylık olarak takip edebilmekte, vekil oldukları dosyaların kapak bilgilerini görüntüleyebilmektedirler. Şu an yaklaşık 34.000 avukat tarafından aktif olarak kullanılmakta olup avukatların duruşma takiplerini cep telefonlarından yapabilmeleri sağlanmıştır.

Fotoğraflar