ADALET BAKANLIĞINA SİBER GÜVENLİK ÖDÜLÜ
Adalet Bakanlığı, bilişim teknolojileri konusunda yaptığı çalışmalarla “Siber Güvenlik Ekosistemine Katkı Veren Kamu Kurumu” kategorisinde ödül kazandı.
 
5 KATEGORİDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Ankara’da Türkiye Bilişim Derneği tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi Zirvesi Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun ev sahipliğinde dün başladı.  Zirvenin ödül töreninde Siber Güvenlik Ekosistemine Katkı Veren Kamu Kurumu, Siber Güvenlik Ekosistemine Katkı Veren Kamu Görevlisi, Siber Güvenlik Ekosistemine Katkı Veren Akademisyen, Siber Güvenlik Ekosistemine Katkı Veren Medya Kuruluşu ve Yerli ve Milli Teknoloji Geliştirme kategorilerinde ödüller sahiplerini buldu.
 
YERLİ VE MİLLİ ÇÖZÜM ÜRETİLMESİ
Adalet Bakanlığı,  siber güvenlik alanında yapılan çalışmalar ve yürüttüğü projeler ile yerli ve milli çözümler üretilmesi, siber güvenlik ürünlerinin kamuda kullanımının yaygınlaştırılması, güncel siber güvenlik teknolojilerin uygulanması ve kullanılmasına yönelik değerlendirmenin yapıldığı ‘Siber Güvenlik Ekosistemine Katkı Veren Kamu Kurumu’ kategorisinde ödüle layık görüldü.
 
SİBER GÜVENLİK TEKNOLOJİSİNİN GELİŞTİRİLMESİ AMAÇLANDI
Ödülü Adalet Bakanlığı adına Bilgi İşlem Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Demiralp aldı. Zirvede, Siber Güvenlik Ekosistemine Katkı Sağlayan Kamu Kurumu ödülü kapsamında, paydaşların da katılımıyla yeni normalde siber güvenlik ekosisteminin geliştirilmesine yönelik hususlar, insan, süreç, yasal mevzuat ve toplum boyutuyla tartışılırken, karar vericilere ışık tutması açısından ortak akıl oluşturulma ve siber güvenlik teknolojilerinin geliştirilmesine yönelik sunumlar yapıldı.
Fotoğraflar