Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit GÜL'ün UYAP Ziyareti

 UYAP Bilişim Sistemini yerinde incelemek üzere Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit GÜL, Bakan Yardımcımız Sayın Bilal UÇAR, Müsteşarımız Sayın Kenan İPEK, Müsteşar Yardımcılarımız Sayın Mustafa EROL, Sayın Musa HEYBET, Sayın Şaban YILMAZ ve Sayın Ömer Faruk AYDINER 31.07.2017 tarihinde Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına ziyarette bulunmuşlardır. Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Sayın Servet GÜL ve Hakimlerimiz tarafından karşılanan heyete, yenilenen UYAP sistem merkezi ile tamir ve bakım atölyesi gezdirilmiştir.

     Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit Gül, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda düzenlenen brifing öncesi Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi’ni (UYAP) ve Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi’ni (SEGBİS) incelemiş, Gaziantep ve Antalya Cumhuriyet Başsavcılıkları ile SEGBİS aracılığıyla video konferans yöntemi kullanılarak görüşme gerçekleştirmiştir.

     Sayın Abdulhamit GÜL ve beraberindeki heyete UYAP hakkında brifing verilmiştir. Yapılan sunumlarda UYAP’ın adli sisteme olan katkı ve faydaları, 2016 ve 2017 yıllarında UYAP’ta gerçekleştirilen e-adalet projeleri ile önümüzdeki dönemde yapılması planlanan UYAP projeleri hakkında detaylı bilgi verilmiştir.  

Fotoğraflar